Ortezy funkcjonalne

Ofera -> Ortezy funkcjonalne

Specjalizujemy się w doborze ortez funkcjonalnych stawu kolanowego, których głównym zadaniem jest przywrócenie pełni możliwości podejmowania przez pacjenta aktywności dnia codziennego oraz aktywności sportowej lub rekreacyjnej. Ortezy funkcjonalne skonstruowane są w taki sposób, aby stabilizować staw kolanowy we wszystkich płaszczyznach zapewniając maksymalne bezpieczeństwo bez ograniczenia zakresu ruchomości.

Zajmujemy się również doborem specjalistycznych ortez stosowanych w leczeniu zachowawczym jednoprzedziałowej choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego. Są to tzw. ortezy do zadań specjalnych 😉, które odciążają zajęty przedział stawu kolanowego. Zaopatrzenie ortotyczne w chorobie zwyrodnieniowej ma na celu spowolnienie lub zatrzymanie rozwoju choroby, zwiększenie codziennej aktywności fizycznej pacjenta a co najważniejsze zmniejszenie lub zupełne zniesienie odczuwanych dolegliwości bólowych!

Leczenie ortotyczne w chorobie zwyrodnieniowej w wielu przypadkach pozwala na odroczenie endoprotezoplastyki stawu kolanowego.

W naszej ofercie znajdują się jedynie sprawdzone produkty najwyższej jakości o udowodnionym w badaniach klinicznych i doświadczeniu terapeutycznym działaniu biomechanicznym. Oznacza to, że wszystkie proponowane przez nas ortezy faktycznie wpływają na biomechanikę stawu kolanowego 😊

Zakup ortezy funkcjonalnej stanowi pewnego rodzaju „inwestycję w zdrowie” . Dostępne u nas produkty nie są najtańszymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku, natomiast wychodzimy z założenia, że korzystniejszym rozwiązaniem dla pacjenta jest zainwestowanie w ortezę, której jakość pozwoli na bezproblemowe codzienne korzystanie przez lata, niż produktu, który tylko i wyłącznie kusi niską ceną a jego działanie lub komfort noszenia pozostawiają wiele do życzenia.

Zaopatrzenie w funkcjonalną ortezę stawu kolanowego przebiega u nas dwuetapowo. Na pierwszą wizytę zapraszamy pacjenta z dokumentacja medyczną (opisy wizyt lekarskich, wypisy ze szpitala, opisy badań dodatkowych, zdjęcia RTG itp.) dotyczącą stawu kolanowego. Podczas pierwszej konsultacji przeprowadzamy wywiad z pacjentem, analizujemy dokumentację medyczną, przeprowadzamy ocenę i badanie fizjoterapeutyczne oraz wykonujemy pomiar kończyny dolnej w celu doboru produktów, które będą spełniać oczekiwania i potrzeby pacjenta. Druga wizyta stanowi etap właściwy zaopatrzenia – prosimy o zarezerwowanie około 1,5 godziny na wizytę oraz zabranie ze sobą krótkich spodenek oraz obuwia sportowego. Podczas drugiego spotkania pacjent ma możliwość przymierzenia kilku produktów oraz wytestowania każdej ortezy w chodzie, podczas wchodzenia i schodzenia po schodach itp.

 • MOŻLIWOŚĆ REALIZACJI REFUNDACJI NFZ W KODZIE J.038 W LIMICIE 350 ZŁ
 • KONSULTACJA FIZJOTERAPEUTYCZNA W RAMACH DOBORU ORTEZY
 • INDYWIDUALNY DOBÓR ORTEZ W ZALEŻNOŚCI OD SCHORZENIA
 • WIZYTY KONTROLNE W CENIE PRODUKTU
 • TWOJA INWESTYCJA W POWRÓT DO PEŁNI ZDROWIA
 • MOŻLIWOŚĆ PRZYMIERZENIA KILKU PRODUKTÓW
 • NAUKA PRAWIDŁOWEGO ZAKŁADANIA ORTEZY
 • KOMFORT NOSZENIA
 • GWARANCJA BEZPIECZNEJ AKTYWNOŚCI SPORTOWEJ
 • ŚWIATOWE MARKI
 • SPRAWDZONE PRODUKTY
 • GWARANCJA JAKOŚCI
 • LEKKIE A MAKSYMALNIE WYTRZYMAŁE KONSTRUKCJE WYKONANE Z ALUMINIUM LOTNICZEGO, WŁÓKNA WĘGLOWEGO LUB TYTANU